Piros Zsombor elképesztően fordulatos mérkőzésen búcsúzott a wimbledoni selejtezőben

Frissítve 24/06/2024 - 20:32 GMT+2

Piros Zsombor búcsúzott a wimbledoni teniszbajnokság selejtezőjének első fordulójában. A világranglistán 183. játékos hétfőn a 18. kiemelt olasz Stefano Napolitanóval (130.) csapott össze, pályafutása során először.

Piros Zsombor

A 24 éves magyar - aki tavaly a kvalifikáció harmadik köréig jutott a londoni Grand Slam-versenyen - remekül kezdett, két brékkel 5:0-ra elhúzott, és 22 perc elteltével már szettelőnyben volt.
A folytatás az olaszé volt, aki 2:2 után már nem vesztett gémet, és 25 perc alatt kiegyenlített. Az utolsó felvonásban Piros 2:1-nél brékelt, a 29 éves ellenfél viszont 4:4-nél utolérte őt, majd a magyar 5:4-nél a meccsért adogatott, de nem járt sikerrel.
A fordulatos találkozó végül a 10 nyert pontig tartó döntő rövidítésbe torkollott, amelyben egy hajszálnyival Napolitano volt jobb. Az összecsapás 1 óra 47 percig tartott.
Kedden magyar részről Bondár Anna, Gálfi Dalma és Udvardy Panna is bemutatkozik a wimbledoni selejtezőben.