US Open: Továbbjutó wimbledoni bajnokok, búcsúzó harmadik kiemelt - Eredmények

Frissítve 04/09/2023 - 23:22 GMT+2

US Open - A harmadik helyen kiemelt Jessica Pegula búcsúzott, a wimbledoni bajnok Marketa Vondrousova ugyanakkor negyeddöntőbe jutott az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyében, míg a férfiaknál simán biztosította a helyét a legjobb 8 között a címvédő Carlos Alcaraz.

US Open: Alcaraz szettveszteség nélkül oldotta meg a negyeddöntőbe jutást

US Open - A harmadik kiemelt búcsúzott, a wimbledoni bajnok negyeddöntős a nőknél

A hétfői nyolcaddöntőben a hazai kedvenc Pegula honfitársától, a 17. helyen kiemelt Madison Keystől kapott ki simán, mindössze 63 perc alatt két játszmában, 6:1, 6:3-ra. Keys 2017-ben döntős volt, egy évvel később pedig az elődöntőig menetelt New Yorkban.
A kilencedikként rangsorolt Vondrousova ugyan az első szettet elveszítette az amerikai Peyton Stearns ellen, végül összességében simán fordított, és 6:7 (3-7), 6:3, 6:2-vel 133 perc alatt jutott negyeddöntőbe. A cseh játékos eddigi legjobb eredménye a 2021-es második forduló volt az amerikai Grand Slam-tornán.
A férfiaknál a címvédő és világelső Carlos Alcaraz az esélyeknek megfelelően kevesebb mint két óra alatt legyőzte az olasz Matteo Arnaldit, s szintén bejutott a nyolc közé.
A nyolcadik helyen kiemelt Andrey Rublev is készülhet a negyeddöntőre, miután négy szettben nyert a brit Jack Draper ellen.