Hatalmas esés után kényszerült feladni meccsét a francia teniszező

Frissítve 08/02/2023 - 21:40 GMT+1

Open Sud de France - A francia Ugo Humbert feladta első fordulós mérkőzését a Montpellier-ben zajló 563 ezer dollár (206 millió forint) összdíjazású keménypályás tenisztornán.

Australian Open: Ugo Humbert - Holger Rune - a mérkőzés legjobb pillanatai

Montpellier-i tenisztorna - Elesett és feladta meccsét a tatabányai hős

A 24 éves játékos a múlt hét végén mutatkozott be hazája válogatottjában, és mindkét mérkőzését megnyerte a tatabányai Davis-kupa-selejtezőben, melyben a franciák 3-2-re győztek a magyarok ellen. Szerdán az ötödik kiemelt spanyol Alejandro Davidovich Fokinával szállt szembe, és a második szett rövidítésében egy labda után futva megbotlott, hatalmasat esett, beverve a fejét és a csípőjét is.
Humbert-t percekig ápolták a pályán fekve, majd sántikálva befejezte a tie-breaket, és jelezte, hogy nem tudja folytatni a meccset.
Egy másik hazai teniszező, Gregoire Barrere úgy verte meg a hatodik kiemelt kazah Alexander Bublikot, hogy a második játszma 26 (!) labdamenetet hozó rövidítésében három meccslabdát elszalasztott, és csak a harmadik szettben tudta lezárni a találkozót.