Új kihívások várnak az áprilisban visszavonult korábbi világelsőre, de a tenisztől nem távolodik el

Publikálva 27/06/2024 - 10:57 GMT+2

A volt világelső Garbine Muguruza lett a női tenisz WTA-világbajnokság igazgatója. A spanyolok áprilisban visszavonult, kétszeres Grand Slam-bajnoka az első, akit korábbi játékosként neveztek ki vb-főnöknek. A WTA-világbajnokság házigazdája a következő három évben Szaúd-Arábia fővárosa, Rijád lesz, az idei vb-re november 2. és 9. között kerül sor.

Garbiñe Muguruza a madridi sajtótájékoztatón, ahol bejelentette visszavonulását

A szezonzáró nyolcfős szupertorna összdíjazása rekordot jelentő 15,25 millió dollárra (5,5 milliárd forint) nő. Az utóbbi öt vb-t öt különböző helyszínen rendezték meg. A venezuelai születésű, harmincéves Muguruza 2016-ban a Roland Garroson, egy évvel később pedig Wimbledonban győzött. Ezen kívül 2020-ban az Australian Openen is döntőt játszott, és összesen tíz tornát nyert.