Fordított és a bajnoki tabella élére ugrott a Real Madrid, őrületes meccsen kapott ki a Barcelona

Frissítve 27/01/2024 - 23:09 GMT+1

La Liga - Real Madrid 2-1-re győzött a Las Palmas otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában szombaton, ezzel a tabella élére állt.

Tchouaméni gólját ünneplik a Real Madrid játékosai

Fordított és nyert Las Palmasban a Real Madrid, fordulatos meccsen kapott ki a Barcelona
A királyi gárda a második félidőben hátrányba került, ám előbb egyenlített, majd a 24. születésnapját éppen szombaton ünneplő Aurélien Tchouaméni találatával a három pontot is begyűjtötte.
Ezzel a tabella élére ugrott a fővárosi klub, megelőzve a vasárnap kora délután Vigóban vendégszereplő Gironát.
A címvédő FC Barcelona saját közönsége előtt fordulatos összecsapáson 5-3-ra alulmaradt a Villarreallal szemben. A vendég együttes egy óra elteltével még 2-0-ra vezetett, ám a házigazda katalánok 12 perc leforgása alatt fordítottak (3-2). A végére azonban még maradt csavar a mérkőzésben: a Villarreal a 84. percben egyenlített, a több mint 11 perces ráadás során pedig három perc alatt újabb két találattal megszerezte a három pontot.
A gránátvörös-kékek hátránya vereségükkel 10 pont az éllovas Real Madrid mögött.