Kézi-vb: svéd győzelem a csoportelsőségről döntő rangadón - Eredmények, csoportállások

Publikálva 05/12/2023 - 22:45 GMT+1

Női kézilabda-vb - A társházigazda svéd válogatott 22-17-re legyőzte a horvát csapatot az olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság csoportkörének záró fordulójában, kedden, így előbbi négy, utóbbi egy pontot visz a magyar érdekeltségű középdöntős hatosba.

A svéd válogatott négy, a horvát egy pontot visz a magyar középdöntős csoportba

Meglepően sok hibával indult a csoportelsőségről döntő rangadó, a hatodik percig nem láthatott gólt a göteborgi Scandinavium 8538 fős közönsége, tíz perc után pedig 3-1-re vezetett a horvát válogatott. Az első félidő hajrájáig néhány gyors és könnyű találat hatására három góllal el tudott távolodni a társházigazda (8-5). A szünetig a kapusokról szólt az összecsapás: Evelina Eriksson 65, Tea Pijevic 53 százalékos hatékonysággal védett.
A második játékrész derekára a svédek hat találatra növelték előnyüket (18-12), innen pedig már nem volt visszaút Horvátországnak. A Győr beállója, Linn Blohm két találatot vállalt az ötgólos svéd sikerből.
A magyar válogatott így csütörtökön Szenegál, szombaton Svédország, jövő hétfőn pedig Horvátország csapatával találkozik a középdöntőben, ahonnan az első kettő jut az olimpiai selejtezős részvételt jelentő negyeddöntőbe.
A románok ellen az E csoport elsőségéért pályára lépő dánoknál a jobbátlövő Line Haugsted egyszer volt eredményes és segítette együttesét 39-23-as sikerhez. Győri klubtársa, a kapus Sandra Toft 12 román lövést hárított.
4. Chile 0
A csoportok első három helyezettje jutott a középdöntőbe, a negyedikek az alsóházi rájátszásban az Elnök Kupáért folytatják szereplésüket.